Boże Narodzenie to święto pełne miłości i rodzinnego ciepła, więc… o to, jak zamierzają spędzić wolne dni zapytaliśmy właśnie gwiazdy „M jak Miłość” – serialu, który co tydzień gości w domach 10 mln. Polaków.

- „Zawsze marzyłem o „białych” świętach w górach – mała chatka, a wokół mnóstwo śniegu i rozgwieżdżone niebo… Tym bardziej, że sam pochodzę znad morza, a tam ze śniegiem bywa różnie” – zdradza Kacper Kuszewski, czyli serialowy Marek.

- „W dzieciństwie raz wyjechałem z rodzicami na Boże Narodzenie w góry i wspominam to do dzisiaj! Oczywiście, w czasie świąt nie ma mowy o puszczaniu kolęd z kasety. W domu zawsze całą rodziną muzykowaliśmy, każdy grał w Wigilię na jakimś instrumencie – ja zwykle na klarnecie. Do tego ulubione potrawy na stole, żywa choinka, sianko pod obrusem… i Wigilia gotowa!”

Ulubiona świąteczna potrawa?

- „Absolutnie uwielbiam barszcz z uszkami! Bez niego Wigilii sobie po prostu nie wyobrażam. Zresztą świąteczne uszka zawsze lepię własnoręcznie – oczywiście najlepsze są te najmniejsze i z cienkiego ciasta!”
Boże Narodzenie to jednak nie tylko okazja do rodzinnego biesiadowania, ale i do refleksji.
- „Myślę, że święta bardzo się ostatnio komercjalizują. Robimy wielkie zakupy, szukamy modnych bombek i super prezentów, a gdy w końcu zmęczeni tą gonitwą po sklepach stajemy przy wigilijnym stole… czegoś brakuje” – mówi Kacper Kuszewski. – „Dla mnie w Wigilię najważniejsza jest bliskość rodziny i prawdziwe, duchowe przeżycie. A nie to, co stoi na obrusie, czy leży pod choinką”.

Co na Boże Narodzenie planuje Kasia Cichopek, serialowa Kinga?

- „Święta w tym roku spędzę tak, ja zawsze: w domu, z rodzicami, babcią i bratem. Skromnie i tradycyjnie – nigdy nie przesadzamy ani z jedzeniem, ani z prezentami, bo pod choinkę kupujemy sobie zwykle coś praktycznego. Tak naprawdę, mam tylko jedno marzenie: by cała rodzina była na Boże Narodzenie razem, zdrowa i szczęśliwa”.

-”Moja ulubiona potrawa na Wigilię to bigos z grzybami” – dodaje Kasia. – „Przed świętami staram się w kuchni trochę pomagać, ale mam dwie lewe ręce. I zwykle Mama wysyła mnie w końcu do sprzątania domu…”.

A o jakiej Wigilii marzy Marcin Bosak, czyli serialowy Kamil?

- „Oczywiście, że ze śniegiem! Tak, by można było jeździć na sankach i walczyć na śnieżki!” – mówi aktor. – „Ale najważniejsze, to spędzić ten czas z rodziną. Świąteczne prezenty wyszukuję zwykle dużo wcześniej. Nie lubię gonitwy po sklepach na ostatnią chwilę. Zresztą myślę, że na Boże Narodzenie – widząc radość, gdy ktoś bliski otwiera paczuszkę, którą od nas dostał – tak naprawdę robimy prezent samym sobie…”
Marcin Bosak zdradził nam również, jakie jest jego ulubione wigilijne danie:
- „Pierożki – takie, jakie robiła moja świętej pamięci babcia: z grzybami i kapustą, gotowane, a później jeszcze podsmażone. Lubię też smażonego karpia. Ale w Wigilię jestem tylko zjadaczem. Mogę w kuchni trochę poasystować, jednak pierwsze skrzypce zawsze gra moja mama lub narzeczona.”

Wyjątkowym prezentem dla fanów serialu jest świąteczna piosenka jaką nagrały gwiazdy serialu „M jak miłość”. Możecie ją ściągnąc >>tu

/źródło „M jak miłość”/