Dobra nowinę przekazuje mu Marta. Tomek ma jednak bardzo mało czasu na odzyskanie ukochanej. Małgosia bowiem przyjmuje zaproszenie Grzegorza i zamierza wyjechać do Francji. Detektywowi pomagają Barbara i Lucjan, którzy podstępem zatrzymują córkę w Grabinie. Dzięki temu Tomek wyznaje Mostowiakównie miłość i przekonuje ją, by mu jeszcze raz zaufała. Znowu razem zamieszkają…
Swoje dawno skrywane uczucie wyznaje ukochanej kobiecie także Szymon. W pierwszej chwili Marta nie wie jak zareagować, jednak już kilka godzin później… idzie z nim do łóżka.

Prawda o wypadku

Coraz gorzej dzieje się w małżeństwie Hanki i Marka. Kobieta nie akceptuje tego, że jej mąż pomaga "przyjaciółce" Grażynie w urządzeniu jej małżeńskiego gniazdka. Po licznych awanturach żony Mostowiak usiłuje wytłumaczyć Grażynie niestosowności ich zażyłości. Jednak ona nie przyjmuje do wiadomości jego argumentów. Sprawę bagatelizuje, a później zaczyna Marka… całować! Tłumaczu zaskoczonemu mężczyźnie, że nigdy nie powinni się już rozstawać… Tymczasem na Hankę spada kolejny bolesny cios. Podczas spotkania z Jaroszym dowiaduje się, że to on spowodował wypadek, w którym zginęli jej rodzice.. Po tym wyznaniu Hanka wykrzykuje Jaroszemu, że go nienawidzi i wybiega z jego domu…

Balanga w Oazie

Z artykułu w prasie Zawadzki dowiaduje się, że policja aresztowała dealerów, którzy grozili "Oazie". Z tej okazji urządza kameralną imprezę, na którą zaprasza również Piotrka. Paweł decyduje się pójść na nią z Majką, nic nie mówiąc Mirce. Niestety, mimo przebiegłego planu, w klubie pojawiają się obie rywalki. Starcie wygrywa Mirka, bo Majka na jej widok ucieka, wymawiając się przeziębieniem. Zduński jednak przychodzi do niej w nocy po imprezie. Niczym Romeo wspina się na balkon i – w trosce o zdrowie dziewczyny – obdarowuje ją miodem.
Z Kingą kontaktuje się Madzia. Pyta przyjaciółkę, czy jej ślub kościelny z Piotrkiem jest aktualny, bo chce się na nim pojawić.

/źródło "Świat Seriali"/