Śmierć Michała Łagody (Paweł Okraska) z „M jak miłość” po wypadku w USA była ukartowanym zabójstwem, za którym stoi sekta Małgosi i podejrzany mężczyzna, który był w szpitalu przy umierającym Michale? To jedna z największych tajemnic nowego sezonu „M jak miłość” po wakacjach 2014, ale prawda wkrótce wyjdzie na jaw. W 1074 odcinku „M jak miłość” w Lipnicy odbędzie się pogrzeb Michała Łagody. Rodzina Mostowiaków pożegna zmarłego na cmentarzu w Lipnicy i ze zdziwieniem przyjmie zapis w testamencie Michała.

Michał Łagoda zmarł wskutek obrażeń odniesionych po tragicznym wypadku na autostradzie w USA, ale jego śmierć nie była przypadkowa. Wszystko wskazuje na to, że były mąż Małgosi został zamordowany przez członków podejrzanej sekty, a swój udział w zbrodni ma jego przyjaciel.

Przypomnijmy, że w 1071 odcinku „M jak miłość” gdy Michał umierał w szpitalu George Levy (Philip Lenkowsky), dziwnie się uśmiechał. Kiedy lekarz stwierdził zgon Łagody dzwonił do kogoś kto cały był przy rannej Małgosi.

Rodzina Mostowiaków jeszcze długo nie dowie się dlaczego Michał Łagoda zginął i co tak naprawdę stało się z zaginioną Małgosią. Prawdę o okolicznościach wypadku i powiązaniach Gosi z niebezpieczną sektą zna bowiem tylko Joanna (Barbara Kurdej-Szatan), opiekunka Wojtusia (Feliks Matecki), która przywiozła go do Polski ze strachu przed zemstą groźnych wyznawców.

W 1074 odcinku „M jak miłość” urna z prochami Michała Łagody dociera do Polski, a na cmentarzu w Lipnicy odbywa się pogrzeb. Mostowiakowie żegnają zmarłego byłego męża Małgosi. Na uroczystości zjawia się Tomek (Andrzej Młynarczyk), który przez ostatnie trzy tygodnie przebywał w USA.

Chodakowski wyznaje rodzinie, że Małgosia wstąpiła do sekty. Obawia się, że jeśli była żona odbierze mu Wojtka, już nigdy więcej nie zobaczy syna. Tymczasem wychodzi na jaw, że Michał Łagoda pozostawił u miejscowego księdza (Maciej Damięcki) dokumenty dla Barbary (Teresa Lipowska). Teraz proboszcz przekazuje je Mostowiakowej.

Po pogrzebie z rodziną zmarłego kontaktuje się także prawnik Michała Łagody, który chce przekazać Mostowiakom jego testament. Wychodzi na jaw, że cała gigantyczna fortuna Łagody przechodzi w ręce Małgosi, Wojtusia i Marysi Rogowskiej (Małgorzata Pieńkowska).

Wkrótce potem okaże się, że członkowie sekty, z którą uciekła Małgosia zaplanowali przejęcie spadku po Michale, a syn Tomka i Gosi znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

/źródło Superseriale.pl/