(Natalka /Marcjanna Lelek/ i Lucjan /Witold Pyrkosz/)

Kisielowa dowiaduje się, że Natalia została właścicielką sklepu w Grabinie i jej nową szefową. Ekspedientka nie ukrywa, że ten pomysł nie przypadł jej do gustu. Podczas spaceru po lesie Lucjan nagle opada z sił. Senior nie jest w stanie samodzielnie wrócić do domu. Na szczęście pomaga mu Natalia. Przy okazji wnuczka Mostowiaka poznaje sympatycznego leśniczego, Franka Zarzyckiego. Rafał, były dozorca siedliska, coraz bardziej niepokoi swoim zachowaniem proboszcza z Lipnicy. Duchowny wypytuje o niego księdza z Kątków, gdzie kilka lat wcześniej mieszkał Gołębiewski.

Odcinek 1141. (wtorek, 5 maja 2015)

(Janka /Joanna Osyda/, Aleksandra /Małgorzata Pieczyńska/, Olek /Maurycy Popiel/, Marcin /Mikołaj Roznerski/ i Wojtek /Mateusz Janicki/)

Mały Szymek zostaje wypisany ze szpitala. Chodakowski w końcu może zabrać synka do domu. Malucha wita cała rodzina. Sympatyczną atmosferę przerywa wizyta kurator Lewińskiej, która ma sprawdzić, jak młody ojciec radzi sobie z opieką nad dzieckiem. Chwilę po wyjściu z mieszkania Marcina, podczas spotkania z kolejną podopieczną, Dominiką, Iza pada ofiarą napadu. Na szczęście Chodakowski jest w pobliżu. Dzięki jego interwencji obie kobiety wychodzą z tego bez szwanku. Tymczasem Olek ma nową dziewczynę. Okazuje się, że jego serce skradła Magda. Chodakowski przedstawia kobietę swoim bliskim. W Warszawie zjawia się Karol. Podczas kolacji z Alicją i Pawłem oznajmia im, że pogodził się z żoną. Niebawem jednak małżonkowie odkrywają, że nie powiedział im prawdy.