Krwawe zabójstwo w „M jak miłość”! Leśniczy Franek Zarzycki (Piotr Nerlewski) jest tak skryty, że niewiele o nim wiadomo. W 1205 odcinku „M jak miłość” Natalka Mostowiak (Marcjanna Lelek) poznaje bolesną tajemnicę z przeszłości ukochanego. Zośka Kisielowa (Małgorzata Różniatowska), największa plotkara w Grabinie, donosi Natalce, jak zmarł ojciec Franka. Z relacji Kisielowej wynika, że Zarzycki senior, który także był leśniczym, został zabity przez kłusowników. Teraz w śmiertelnym niebezpieczeństwie jest także Franek!

Wieść o tym, że leśniczy Franek z „M jak miłość” walczy z kłusownikami z Grabiny szybko rozchodzi się po całej wsi. W pierwszej kolejności dociera ona do Kisielowej, najlepiej poinformowanej mieszkanki Grabiny.

W 1205 odcinku „M jak miłość” młody leśnik nadal tropi lokalnych zabójców dzikich zwierząt, który rozstawiją sidła i wnyki w okolicznych lasach. Ma w sobie dość odwagi, by śledzić Glińskiego (Grzegorz Kucias), jednego z podejrzanych i zrobić z ukrycia serię zdjęć. Liczy bowiem, że to wystarczy policji jako dowód w sprawie. Ale policjant Staszek (Sławomir Holland) jest bezradny.

- To żaden dowód, kolego. Wiemy tylko to, co wiedzieliśmy, że Gliński siedzi w tym po uszy. I co z tego? Nic z tym na razie nie mogę zrobić. Facet powie, że dokarmia zwierzynę leśną i będzie się nam śmiał w twarz!

Zaniepojona tym wszystkim Kisielowa postanawia ostrzec Natalce, że jej chłopak pakuje się w poważne tarapaty. Sąsiadka Mostowiaków śledzi okoliczne plotki i dlatego wie znacznie więcej niż Natalka. Gdy dziewczyna zagląda na swojego sklepu Zośka uświadamia ją jak w wielkim niebezpieczeństwie znalazł się Franek.

- Wybacz, ale od dłuższego czasu chcę cię o coś zapytać… I nie ze wścibstwa, tylko z czystej życzliwości! Czy ty wiesz, jak umarł ojciec twojego Franka?

Natalia nigdy z Frankiem na ten temat nie rozmawiała, więc Kisielowa ujawnia jej rodziną tajemnicę Zarzyckiego.

- Gdyby Franek o tym pamiętał, to nie robiłby takich głupot!
- O czym pani mówi?

- A o tym, że stary Zarzycki został postrzelony przez kłusowników… A młody robi wszystko, żeby też ściągnąć sobie na głowę nieszczęście! Bardzo was lubię i się martwię, bo twój chłopak zadarł z niebezpiecznymi ludźmi… Ludzie zawsze tu kłusowali i będą to robić dalej. Franek niczego nie wskóra, a jeszcze może oberwać – ostrzega Natalkę Kisielowa i wie co mówi.

Wkrótce w „M jak miłość” rozegrają się dramatyczne sceny. Franek zostanie napadnięty przez kłusowników i ciężko ranny.

/źródło Superseriale.pl/