Szokujące oświadczyny w „M jak miłość”! Tomek (Andrzej Młynarczyk) poprosi Joasię (Barbara Kurdej-Szatan) o rękę w obecności Agnieszki (Magdalena Walach) podczas rodzinnej Wigilii w 1216 odcinku „M jak miłość”! Oczywiście Asia zgodzi się zostać żoną Tomka, który zdecyduje się oświadczyć ukochanej pod wpływem swojego syna Wojtusia (Feliks Matecki)! Po zaręczynach Joasi i Tomka załamana Agnieszka będzie rozpaczać, bo zda sobie sprawę, że już na zawsze straciła Chodakowskiego.

Ślub Joasi i Tomka z „M jak miłość” to tylko kwestia czasu? Wydaje się, że tak, choć scenarzyści „M jak miłość” wiele raz udowodnili, że w tym serialu wszystko jest możliwe. W 1216 odcinku „M jak miłość” Asia i Tomek zaręczą się, ale czy będzie im dane wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej?

Czy Agnieszka nie zniszczy ich związku? Tego jeszcze nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że Chodakowski poprosi Joannę o rękę na oczach Agnieszki podczas ich wspólnej, rodzinnej Wigilii!

Jak to się stanie, że Agnieszka razem ze swoją córką Helenką (Krystian Drescher) spędzi Boże Narodzenie u Tomka i Joasi? Jak podaje „Świat Seriali” w 1216 odcinku „M jak miłość” Wojtuś zaprosi byłą kochanką swojego taty na Wigilię. Będzie chciał w ten sposób zrobić dobry uczynek, by Agnieszka i Helenka nie spędziły świąt samotnie.

Los sprawi, że tuż przed Wigilią syn Tomka znajdzie pierścionek zaręczynowy, który Chodakowski kupił dla swojej ukochanej. I kiedy Tomek przyjedzie na Boże Narodzenie z Barcelony Wojtuś od razu wspomni o oświadczynach i pierścionku dla Asia.

W ten właśnie sposób chłopiec zmusi tatę, by poprosił Joannę o rękę. Tomkowi nie pozostanie nic innego jak tylko uklęknąć przed Joasią i oświadczyć się. Oczywiście szczęśliwa Joanna powie „tak”.

Agnieszka, która z niedowierzeniem będzie się przyglądać zaręczynom ukochanego i Joasi postara się robić dobrą minę do złej gdy. Kiedy jednak razem z Helenkę wróci do swojego mieszkania zaleje się łzami. Zrozumie, że Tomek nigdy nie będzie z nią i ich córką.

/źródło Superseriale.pl/