Tomek Chodakowski (Andrzej Młynarczyk) z „M jak miłość” postawiony pod ścianą. W 1222 odcinku „M jak miłość” policjant na prośbę Asi (Barbara Kurdej-Szatan) powie Zosi (Julia Wróblewska) i Wojtusiowi (Feliks Matecki), że Helenka (Krystian Drescher) jest ich siostrą! Zosia zareaguje nerwowo i wybiegnie z domu. Tomek dogoni córkę i wyjaśni jej całe zamieszanie? Przed policjantem kolejna poważna rozmowa. Czy Zosia mu wybaczy?

To będzie przełomowa chwila w rodzinie Chodkowskich z „M jak miłość”! Dzięki Joasi Wojtuś i Zosia dowiedzą się, że Helenka jest ich siostrą. Tarnowska poprosi policjanta, żeby nie ukrywał dłużej prawdy przed swoimi dziećmi.

Tomek w końcu zbierze się na odwagę i powie dzieciom o Helence. Wojtuś będzie zachwycony, że ma nową siostrę, a Zosia na wieść, że Helenka jest jej siostrą zareaguje równie gwałtownie jak wcześniej Joanna. Nastolatka, wzburzona, wybiegnie z domu… i Tomek dogoni ją dopiero na ulicy.

- Nie zdradziłem Asi! To się stało… wcześniej! Ale i tak czuję się z tym podle… I naprawdę jest mi strasznie głupio, nigdy nie sądziłem, że będę musiał rozmawiać z tobą na takie tematy.

- Zawsze powtarzałeś, że lepiej powiedzieć nawet najgorszą prawdę niż kłamać… Więc dlaczego tak długo nas wszystkich okłamywałeś?!

Nastolatka będzie w szoku, ale to całkowicie zrozumiałe. Ojciec od kilku miesięcy okłamywał całą rodzinę i ukradkiem angażował się w opiekę nad Helenką. W 1222 odcinku „M jak miłość” z prośby Asi ucieszy się za to Agnieszka (Magdalena Walach). Olszewska zjawi się w szpitalu, żeby podziękować Tarnowskiej – to właśnie dzięki niej Helenka będzie wiedziała o swoim starszym rodzeństwie.

/źródło Superseriale.pl/